Často kladené otázky

Kdy mohu začít nosit?

Většinou to bývá okolo 1,5 roku dítěte, ale více než věk je určující schopnost dítěte udržet se ve vzpřímené poloze, když je drženo pouze za nohy. Důležitým faktorem je i dostatečná délka nohou, které by měly svými kotníky při posazení na ramena nosiče dosáhnout do úrovně podpaží. Jinak by mohlo být nošení nepříjemné oběma.

Neuškrtí mě dítě, když spadne?

Konstrukce nejsou pouze “pouta pro nohy”. Princip kawalla je založen na pásu, který obepíná nosiče okolo jeho hrudi a tím pádu zabraňuje. Pokud používáte Kawallo správně, uškrcení nehrozí. Více v sekci Návod.

Co když se mi dítě překlopí vzad?

Stát se to výjimečně může, ale je to v zásadě součástí hry dítěte, které díky pocitu bezpečí testuje spíše samo sebe. Pokud se dítě spustí tak nízko, ale nemá už sílu přitáhnout se zpět, stačí se lehce ohnout vpřed a dítěti tak usnadnit jeho návrat (nemusí pak tolik zapnout břišní svalstvo).

Jak dlouho bych měl nosit?

Délka nošení je otázkou fyzické formy jak dítěte, tak i nosiče. V průměru se jedná o 20-ti až 30-ti minutová nošení. Kawallo je pomůckou na poponášení dětí ve chvílích, kdy nechtějí jít samy nebo na to není čas. Kawallo není celodenní nosítko, ale malý, přesto silný pomocník.

Co mravenčení v nožičkách?

Kawallo jako takové na brnění nemá vliv. Jedná se o zaškrcení nervů ve stehnech dítěte samotným nošením na ramenou. Takže to někdy přijde, někdy ne. Naším doporučením je komunikace s dítětem. Ptejte se ho, jestli ještě chce být neseno, jestli se cítí pohodlně. K mravenčení často dochází, když je dítě hodně unavené. Poznáme to tak, že cítíme jak nám “steče” po ramenou a jeho zadeček klesne níž k našim lopatkám. V tuto chvíli je vhodné dát v nesení pauzu.

Nenašli jste odpověď?

Ráda vám dotaz zodpovím.

Jak si pořídit kawallo

online, nebo osobně

Náš e-shop

Kawallo si můžete koupit přímo na našem e-shopu mamachic.cz, nebo se s námi domluvit na osobním předání.

Mamachic.cz

Partnerské obchody

Kawallo prodává i mnoho našich partnerů, které mají kamenné obchody, nebo své e-shopy.

Kde koupit